Vijesti

Ukrajinci

Igor Semenjuk

Novoizabrani predsjednik na prvom susretu sa aktivisticama udruge dariva cvijeće prigodom Međunarodnog dana žena

Igor SemenjukUkrajinsko kulturno-prosvjetno društvo „Ivan Franko“  Vukovar je na sjednici Predsjedništva održanoj 05.ožujka 2015. godine izabralo je novo vodstvo udruge na mandat od četiri godine. Novi predsjednik udruge je Igor Semenjuk, dvije zamjenice Tetyana Kochnyeva i Olesja Beč, tajnica Marija S. Simeunović, likvidatorica Bojana Dobrijević,  te ostali sastav predsjedništva :Vladimir Matušinski, Slavko Vasilek, Stefan Bojko i Miroslav Vovk  i Nadzorni odbor: Pavle Komunjicki, Stefan Semjaniv  i Željko Mazurek.

Igor Semenjuk je od djetinjstva aktivni član  nekadašnjeg Saveza Rusina i  Ukrajinaca, RH a od  2003. godine aktivist Ukrajinskog kulturno-prosvjetnog društva” Ivan Franko” Vukovar u kome je od 2010.godine na funkciji potpredsjednika. Kada se 2008. godine osnovala Ukrajinska zajednica RH uključio se i članstvo te krovne organizacije Ukrajinaca u Hrvatskoj. Od 2011. godine član je Vijeća Ukrajinske nacionalne manjine grada Vukovara.Potpredsjednica udruge T.Kochnyeva urucuje novoizabranom predsjedniku udruge simbolican dar BULAVU

Perspektivna je mlada osoba i uvijek  spreman za  stjecanje novih znanja i izazove, a sve u cilju unapređenja položaja nacionalnih manjina, razvoju stupnja multikulturalnosti, razumijevanja i tolerancije.  Na dan izbora za predsjednika u kontaktu sa medijima  izjavio je: „Vjerujem da u Vukovaru ima kvalitetnijih ljudi koji su trebali preuzeti ovu ulogu predsjednika ali u danom momentu članovi udruge su meni udijelili povjerenje za ovaj  zadatak. Svjestan sam da mi neće biti lako, jer naša udruga broji puno članova i djeluje na području Vukovarsko-srijemske županije u kojoj po zadnjem popisu ima najviše deklariranih Ukrajinaca u odnosu na druge županije u Hrvatskoj i treba pred svima njim, a naravno i u suradnji sa njima, dostojanstveno nastaviti rad na njegovanju i očuvanju naše kulture. Tu ulogu  sam prihvatio prvenstveno jer sam želio uključiti i animirati  mlade članove u našu udrugu,  a na neki način i svojim sinovima pružiti neke smjernice na tom polju.“ 

11013265_798009906954239_1415757289646498675_oIgor Semenjuk zaključuje da je dosadašnji predsjednik Vasilj Voras  sa svim svojim  suradnicima postavio dobre temelje  tijekom ovih 12 godina rada udruge, stoga vjeruje da će samo zajedničkim radom  sa članovima predsjedništva i drugim aktivistima moći nastaviti ovu nimalo laku zadaću i opravdati povjerenje namijenjene mu funkcije kao i  učvrstiti svrsishodnost postojanja naše udruge te njene ciljeve i misiju.